Gruntowy wymiennik ciepła

Płytowy gruntowy wymiennik ciepła umożliwia wykorzystanie ciepła ziemi – gruntu i chłodzenie powietrza nawiewanego do budynku w okresie letnim oraz podgrzewanie powietrza w okresie grzewczym.
Dzięki odpowiednio dobranej izolacji termicznej i niewielkiej grubości podłoża żwirowego może być płytko posadowiony na głębokości poniżej 0,7m w gruncie działki na której znajduje się budynek. Można stosować GWC w terenie w którym wody gruntowe występują dosyć wysoko.
Bezprzeponowy przepływ powietrza (w bezpośrednim kontakcie z odpowiednio przygotowaną warstwą gruntu) umożliwia odprowadzenie bezpośrednio do gruntu kondensatu powstającego w procesie schładzania powietrza,
zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni wykorzystując stabilizujące działanie naturalnej flory gruntu. Odpowiednie ukształtowanie strugi powietrza przepływające przez płytowy gruntowy wymiennik ciepła uzyskujemy odpowiednią wymianę ciepła.
Konstrukcja i konfiguracja poszczególnych elementów wymiennika minimalizuje straty ciśnienia transportowanego powietrza.

This entry was posted in Klimatyzacja and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.